All Products
-
GeorgeThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
AlexandraGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package. -
ElaneThrough very good communication all problems solved, satisfied with my purchase.
Contact Person :
Xia
Keywords [ expanded metal mesh 8mm ] match 19 Products.
Walkways Low Carbon Expanded Plate Mesh PVC Coated Iron Wire Mesh
| Features: | High Temperature Resistance, Acid And Alkali Resistant, Corrosion Resistance, Light Weight, Strong Beautiful, Good Light Transmission, High Tensile Strength, Anti Aging For Fifty Years., The Products Are Widely Used, The Mesh Is Varied, Low Cost |
|---|---|
| Product Name: | Iron Plate Mesh |
| Steel Grade: | Low Carbon Steel Plate, 302, 304, 304L, 316, 316L Stainless Steel Plate, Aluminum Plate, Copper Plate, Nickel Plate, Aluminum Magnesium Alloy Plate And Other Metal Plates. |
301SS Plate 2.5mm Expanded Metal Wire Mesh 100mm Pedal Expanded Wire Mesh
| Product Name: | Pedal Net |
|---|---|
| Texture Of Material: | Low Carbon Steel Plate, 302, 304, 304L, 316, 316L Stainless Steel Plate, Aluminum Plate, Copper Plate, Nickel Plate, Aluminum Magnesium Alloy Plate And Other Metal Plates. |
| SWM: | 2.5 - 100mm |
Mesh 11 0.8mm Diamond Shape Steel Expanded Diamond Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Diamond Mesh |
|---|---|
| Length Of Roll: | 30m/roll 50m/roll Or As Required |
| Material: | SS 201/304/316/304L/316L |
Mesh 10 0.9mm Stainless Steel Diamond Mesh 304ss Expanded Diamond Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Diamond Mesh |
|---|---|
| Mesh Count: | 10 Mesh |
| Material: | SS 201/304/316/304L/316L |
Mesh 10 14 0.5mm 1mm Stainless Steel Expanded Diamond Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Diamond Mesh |
|---|---|
| Material: | SS 201/304/316/304L/316L |
| Length Of Roll: | 30m/roll 50m/roll Or As Required |
Black 1m SS304 Bulletproof Expanded Diamond Mesh
| Product Name: | Bulletproof Mesh |
|---|---|
| Mesh Count: | 10-14 Mesh |
| Diameter Range: | 0.5mm - 1mm |
Black Stainless Steel 14 Wire 0.5mm Expanded Metal Diamond Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Diamond Mesh |
|---|---|
| Material: | SS 201/304/316/304L/316L |
| Color: | Body/Black/White/Colorful/Customizable |
Acid Resistant 316SS Expanded Mesh Sheets LWM 4.5mm 200mm Stretch Plate Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Stretch Plate Mesh |
|---|---|
| Steel Grade: | Low Carbon Steel Plate, 302, 304, 304L, 316, 316L Stainless Steel Plate, Aluminum Plate, Copper Plate, Nickel Plate, Aluminum Magnesium Alloy Plate And Other Metal Plates. |
| SWM: | 2.5 - 100mm |
Length 0.5m Expanded Mesh Panels 12m Corrosion Resistance 304L Punching Mesh Drawing Net
| Product Name: | Stainless Steel Punching And Drawing Net |
|---|---|
| Material: | Low Carbon Steel Plate, 302, 304, 304L, 316, 316L Stainless Steel Plate, Aluminum Plate, Copper Plate, Nickel Plate, Aluminum Magnesium Alloy Plate And Other Metal Plates. |
| SWM: | 2.5 - 100mm |

