All Products
-
GeorgeThanks for your kindly hospitality. Your company is very professional , we will have nice cooperation in the near future. -
AlexandraGood company with nice service and high quality and high reputation. One of our reliable supplier , goods are delivered in time and nice package. -
ElaneThrough very good communication all problems solved, satisfied with my purchase.
Contact Person :
Xia
Keywords [ stainless steel filter mesh 5mm ] match 26 Products.
Alkali Resistance Hemming 304 Stainless Steel Filter Mesh 5mm 600mm Annular
| Product Name: | Annular Filter Screen |
|---|---|
| Material: | 304、304L、316、316L Stainless Steel Mesh, Dutch Wire Mesh, Black Cloth, Copper Mesh, Galvanized Square Mesh, Etc |
| Mesh: | Generally 20 - 800 Mesh |
Natural Colour SS 1M 1.2M Woven Stainless Steel Gauze Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Woven Mesh |
|---|---|
| Mesh: | 1-500 MESH |
| Material: | Stainless Steel 201,304,304L,316,316L And So On |
Plain Weave Wire 0.025 2mm Acid Resistant Stainless Steel Woven Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Woven Mesh |
|---|---|
| Mesh: | 1-500 MESH |
| Material: | Stainless Steel 201,304,304L,316,316L And So On |
SS 316 Primary Colour 1.2m Filtration Stainless Steel Woven Mesh Cloth
| Product Name: | Stainless Steel Woven Mesh Cloth |
|---|---|
| Application: | Manufacturing |
| Weave Style: | Plain/Twill/Dutch Weave |
Dutch Wire Mesh Filter 5mm 600mm Stainless Steel Filter Screen Bare Edge
| Product Name: | Stainless Steel Filter Screen |
|---|---|
| Material: | 304、304L、316、316L Stainless Steel Mesh, Dutch Wire Mesh, Black Cloth, Copper Mesh, Galvanized Square Mesh, Etc |
| Mesh: | Generally 20 - 800 Mesh |
SS316 1/400 Plain Weave Wire Stainless Steel Woven Mesh
| Product Name: | Stainless Steel Woven Mesh |
|---|---|
| Wire Diameter: | 0.025-2mm |
| Length: | 30m/roll 50m/roll Or As Required |
Wear Resistance 5mm 100 Mesh Filter Screen 600mm Stainless Steel Edge Filter
| Product Name: | Edge Filter |
|---|---|
| Material: | 304、304L、316、316L Stainless Steel Mesh, Dutch Wire Mesh, Black Cloth, Copper Mesh, Galvanized Square Mesh, Etc |
| Mesh: | Generally 20 - 800 Mesh |
Strong 302 Expanded Metal Mesh Stainless Steel Expanded Metal Panels 100mm
| Product Name: | Expanded Metal Mesh |
|---|---|
| Steel Grade: | Low Carbon Steel Plate, 302, 304, 304L, 316, 316L Stainless Steel Plate, Aluminum Plate, Copper Plate, Nickel Plate, Aluminum Magnesium Alloy Plate And Other Metal Plates. |
| Width: | 0.2 - 2m, Customers' Requirement |
Stainless Steel 201 Sheet Perforated Metal Mesh Smooth Surface Perforated Mesh Panels
| Product Name: | Perforated Metal Mesh |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 201 / 304 Sheet, Low Carbon Steel Sheet, Galvanized Sheet |
| Sheet Thickness: | 0.2mm-20mm |
SS201 Punching Uniform Mesh Perforated Metal Panels Sound Insulation
| Product Name: | Stainless Steel Punching Mesh |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel 201 / 304 Sheet, Low Carbon Steel Sheet, Galvanized Sheet |
| Sample: | Free |

